PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107858}

Dzienniki motocyklowe

Diarios de motocicleta
7,3 17 845
ocen
7,3 10 1 17845
5,8 8
ocen krytyków
Dzienniki motocyklowe
powrót do forum filmu Dzienniki motocyklowe

Prawda jest taka, że gdyby marzenia i ideały tego zacnego młodzieńca się spełniły to wszyscy ludzie chodziliby w drelichach roboczych, jedliby dziennie miske ryżu i nawet do ubikacji chodziliby pod kontrolą Wielkiego Brata, a o dyskusjach przez internet nawet nikt by nie pomyśłał - to byłaby abstrakcja. Za to wszędzie byłyby plantacje kukurydzy. Taki bylby skutek tych szczytnych wzniosłych ideałów dzielnego młodzieńca Ernesto. Żałosne i tragiczne jest tylko to, że ludzie są za tępi, by zdać sobie z tego sprawę. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć mit Che w Ameryce Płd., która raz, że musi uporać się z kompleksem USA, bogatego sąsiada, bezwzględnie wykorzytsującego swoją przewage w tym rejonie (swoją drogą każdy by to robił, niech i tak się cieszą, że nie mieszkają w sąsiedztwie Rosji), a dwa boryka się z problemami biedy i olbrzymich różnic w zakresie zamożności poszczególnych grup społecznych. Jednak u nas po 50 latach funcjonowania w praktyce "realnego bolszewizmu" marzenia o micie "Che" można tłumaczyć tylko i wyłacznie głupotą i jakimś dziecinnym idealizmem. Chyba, ze ktos z was jest mi to w stanie wytłumaczyć.

użytkownik usunięty
pawwyr

Nie zgadzam się. Gdyby marzenia Che sie spełniły do końca, ma świecie nie byłoby dyktatury. Ją zastąpiłby komunizm, który po pewnym czasie, po licznych strajkach i buntach pratyzantki w koncu zamieniłby sie w demokracje (np, Polska, jak sama stwierdziłaś...). A nawet jeśli nie, uważam, że komunizm jesy znacznie lepszy od depsotycznej dyktatury jaka panowała w Ameryce Południowej. Weżmy np. rządy Rene Barrientosa lub Batistuty. Wybacz, ale wolę już Castra czy chociażby orewllowskiego Wielkiego Brata.

Jestem przeciwniczka komunizmu, ale podczas komuny ludzią żyła się lepiej.


ocenił(a) film na 3

Batistuta bramki strzelał a nie rządził, a tym bardziej dyktatorem nie był :) A za komuny rzeczywiście ludziom się lepiej żyje - popatrz na Koreę Płn. wszyscy mają po równo - trawy do jedzenia w bród ...

użytkownik usunięty

Jesteś przeciwniczką komuny, ale za komuny ludziom żyło sie lepiej.???Wybacz, naprawde nie chce cię obrażać, ale ja po prostu nie mam sił dyskutować z takimi tezami...

użytkownik usunięty

Ja to myslę, że to portal filmowy i powinniśmy tu mówić o obrazie i dżwięku. Dlaczego na forum "Gwiezdnych wojen" wszyscy rozwodza sie na temat efektów specjalnych a nie nad tym co by było gdyby zwciężyła "Ciemna strona". Myśle, że film może się podobać. ładne widoki, ładna muzyka i ciekawa wyprawa. I pod tym kątem film jest udany i wart obejrzenia.

użytkownik usunięty

To, że to jest portal filmowy nie znaczy, że powinno się rozmawiać tylko o formie filmu, a nie o jego treści. Ciekawe jakby zrobiono film o młodym, fantastycznym Heinrichu Himmlerze, czy wtedy też wszyscy podziwialiby wspaniałe ujęcia kamery, gre aktorów i co tam jeszcze...

ocenił(a) film na 8

Jak żyło się lepiej, to czemu jesteś przeciwko?
BTW: Castro strzelił mniej goli od Batistuty i dlatego go nie lubię...

użytkownik usunięty
pawwyr

Szczerze to Che-Guevara był zabójcą, i zabijał tylko dlatego że mu coś nie pasowało... A młodzież o tym nie wie bo jest niedokształcona... Młodzi nie wiedzą jaki był Che-Guevara a lubią go tylko dlatego że "BIG STAR wydał nową serie ciuchów z jego podobizną..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones