PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107858}

Dzienniki motocyklowe

Diarios de motocicleta
7,3 17 853
oceny
7,3 10 1 17853
5,8 8
ocen krytyków
Dzienniki motocyklowe
powrót do forum filmu Dzienniki motocyklowe

Che lubił mówić: "skuteczną nienawiść, która czyni z człowieka efektywną, działającą szybko, selektywnie i bezwzględnie maszynę do zabijania".

"W wywiadzie dla amerykańskich mediów Guevara powiedział, że jest gotów poświęcić życie wszystkich Kubańczyków, byle światowy socjalizm mógł zatryumfować." [Wikipedia]

Cóż tu dużo mówić. O wielu "bohaterach" można nakręcić wspaniałe filmy. Chociażby o bitym przez ojca w dzieciństwie niedocenionym malarzu, który później dla obrony ojczyzny wstąpił na ochotnika do wojska. Ranny na froncie ciągle rwał się do boju. Umiłował swój kraj i naród. A to tylko drugi ( pierwszym jest Stalin )największy zbrodniarz świata Adolf Hitler.

Propaganda, piękne i potężne słowo.

ocenił(a) film na 8
grossus

jak coś to w filmie, a nie "we filmie"..
skąd pierwszy cytat? możesz podać źródło? co do drugiego, to nie należy wikipedię uznawać za zbyt wiarygodne źródło.
co do trzeciego akapitu- zgadzam się, ale nie wiem czego widnieje pod "Dziennikami motocyklowymi". Możesz dać go pod "Maksa". Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
forkon

Pierwszy cytat też był z owej niepewnej Wikipedii ( tylko śmierć jest pewna ). No może nieco wyrwany był, tu masz cały: "Czynnikiem walki jest nienawiść – nieprzejednana nienawiść do wroga, która wykracza poza naturalne ograniczenia istoty ludzkiej i czyni z niej efekt, gwałtowną, selektywną i zimną maszynę do zabijania. Tacy też powinni być nasi żołnierze – lud, którym nie powoduje nienawiść, nie może pokonać brutalnego wroga."

Powiedział również: "Musimy przyswoić sobie tę lekcję, lekcję na temat absolutnie niezbędnej odrazy wobec imperializmu, ponieważ wobec tego rodzaju hien nie ma innego rozwiązania jak odraza; nie ma innego wyjścia jak eksterminacja."

Całkiem ciekawy artykuł, z którego zaczerpnąłem te dwa cytaty.

http://wiadomosci.onet.pl/1478038,1292,3,kioskart.html

Na prawdę są lepsi idole walk narodowo-wyzwoleńczych. A komunistów ( faszystów też ;) ) nie lubię, ale to inna bajka.

A dlaczego o takich sprawach na forum o filmach? Bo dzieciaki jeszcze się na oglądają i pomyślą, że to była prawie Matka Teresa ten Che Guevara.

grossus

Widze, że na temat tego filmu, została rozpoczęta gorąca dyskusja. Chciałbym wypowiedzieć swoje zdanie, po ogląnięciu tego filmu. Nigdy nie interesowałem się Che Guevara ale po tym filmie coś sie we mnie zaiskrzyło jako widza, i przez te forum tyle tu zdań coś niesamowitego moje wrażenia na temat filmu jako że nie miałem wcześniej doczynienaia z informacjami na temat Ernesto Che Guevara są że film dostaje o demnie ogulnego plusa No i za zdjęcia spory plus. Za grę i dobur aktorów nie za bardzo podobał Mi się postać Guevary za jaskrawy. Chciałbym też dostać książkę w swe ręce. To narazie wszystko.
Pokoj wszystkim forumowiczom na Filmweb.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones