PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512263}

Pogorzelisko

Incendies
8,1 53 193
oceny
8,1 10 1 53193
8,1 29
ocen krytyków
Pogorzelisko
powrót do forum filmu Pogorzelisko

10/10

ocenił(a) film na 10

Obejrzałam w życiu wiele filmów ale tylko nieliczne , wywarły na mnie podobne wrażenie jak "Pogorzelisko" . Nokautuje i zapada w pamięć na zawsze ...

magda_p4

Końcówka rozkłada na części pierwsze.... brak słów.

ocenił(a) film na 8
frichetta

Losy Abou Tareka jak i bliźniaków to ścieżka usłana cierniami...Dawno nie oglądałem filmu w którym byłaby taka piekielna przewrotność losu...

ocenił(a) film na 9
Lisowczyk

Znacie podobne filmy? takie które rzeczywiście dają kopa...

ocenił(a) film na 8
zosiass

Np. Rzeka tajemnic, Wyspa skazańców, American History X.

Lisowczyk

"American History X" durna propaganda nie warta oglądania

ocenił(a) film na 8
markin

Według Ciebie nie warta oglądania. Mi ten film bardzo się podobał więc racz mówić za siebie. Ciekawe co w tym filmie było takiego propagandowego. To tragiczna historia faceta za którym przeszłość mimo resocjalizacji wciąż daje o sobie znać.

Lisowczyk

przecież mówię za siebie a za kogo niby mam mówić i nawet powtórzę
"American History X" durna propaganda nie warta oglądania

ocenił(a) film na 8
markin

To zadam pytanie: gdzie w tym filmie jest ta propaganda i na czym ona polega?

ocenił(a) film na 8
Lisowczyk

AHX to była "p r o p a g a n d a" z tego chociażby powodu, że podejmował problematykę, która jest przecież tworem "chorych, judeo-komunistycznych" umysłów ;)
Przecież neo-nazizm nie istnieje, a polscy "patrioci" są pełni miłości - http://lukrecjasugar.wordpress.com/2012/03/28/kto-o-tym-opowie-bialostocki-komen tarz/

Sorry, za off-top niezwiązany z filmem(b. dobrym)... z swojej strony mogę szczerze polecić Iransko/Iracko/Francuski film sprzed paru lat - "Gdyby żółwie mogły latać" - kawał świetnego kina...

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

Moim zdaniem żaden z ich nie dorasta Pogorzrlisku do pięt. Ma ono coś z kina radzieckiego: Lecą żurawie, cz Los człowieka. Nie wiem na czym to polega. Byc może powoduje to połączenie drastycznego tematu z poetyvką narracją.

ocenił(a) film na 10
Darq_2

WIELKIE BRAWA OKLASKI !!!

ocenił(a) film na 8
zosiass

Nie wiem czy te produkcje Cie usatysfakcjonują :)

zosiass

"Serbski film"

zosiass

"Sekret jej oczu" piękny film ze wspaniałą muzyką.. naprawdę warto obejrzeć..

ocenił(a) film na 10
paczi88

to fakt SWIETNE KINO...

ocenił(a) film na 8
frichetta

ostatnie 15 min. (mniej więcej) jest mocne. aż łza pociekła, gdy jej syn, Nihad, czytał list od matki - jego wyraz twarzy...
film został zauważony przez krytykę i zdobył sporo nagród, niestety tych mało znanych

magda_p4

ciekawe co powiesz o "Serbski film" :D

ocenił(a) film na 8
markin

Powie tyle, że to zwykłe gore dla sadomasochitów.

ocenił(a) film na 7
magda_p4

Dla mnie aż takiej rewelacji nie było. Owszem mocna końcówka ale w zasadzie nic poza tym.
Matka mogła podejść do niego już na basenie ale nie, wolała by dzieci dowiedziały się tak przerażającej prawdy i po co???
Dla mnie za długi, troche wiało nudą

chudik24

dokładnie każda kochająca matka na jej miejscu zrobiła by wszystko żeby jej dzieci nie dowiedziały się prawdy, a ona zwyczajnie zniszczyła im życie. Po co? W jakim celu? Film ostro naciągany, trochę propagandowy typu honorowe zabójstwa u chrześcijan. Takie rzeczy to raczej występują w "religii pokoju" a nie w chrześcijaństwie. I ogólnie odniosłem wrażenie oglądając ten film, że to muzułmanie byli głównie ofiarami tej wojny. Politycznie poprawnym autorom coś się chyba pomieszało... więcej niż 7/10 nie mogę dać temu filmowi

ocenił(a) film na 10
hubertus662

Jesteś matką?

magda_p4

Wgniata w fotel bym powiedziała

ocenił(a) film na 9
magda_p4

Film zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale mam jedno 'ale' do tego filmu. Zwróciliście uwagę, że główna bohaterka urodziła się w 1949 r., w 1970 r. urodziła syna, zmarła w 2009, wiec bliźnięta muszą mieć wtedy około 23-25lat (wnioskuję po pracy/studiach doktoranckich Jeanne), z czego wynika, że syn w momencie gdy Nawal była w więzieniu, miał około 15 lat... Trochę mi się to dziwne wydaje i psuje końcowe wrażenie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones