Legenda Vox Machiny
powrót do forum 2 sezonu

Pierwszy sezon był na prawdę mega dobry, świeży, super śmieszny.
Drugi to już prawie zwykłe fantasy - owszem śmieszne elementy są ale jest ich duuużo mniej niż poprzednio.

ocenił(a) serial na 9
marcin_lubojanski

mam odwrotnie, pierwszy sezon był świetny, ale drugi podoba mi się bardziej. podoba mi się spójność koncepcyjna, obok wielkiego konfliktu jest tu miejsce na pokazanie różnych rodzinnych relacji i przyjrzenie się każdej z postaci dokładnie. jest też całkiem sporo humoru (choć może nieco innego rodzaju niż w pierwszym sezonie). Grog-słabeusz to chyba moje ulubione momenty biorąc pod uwagę dwa pierwsze sezony

ocenił(a) serial na 8
torne

Z kolei to mi bardziej przeszkadza w drugim sezonie. Pierwszy miał lepszy wątek główny, a wątki poboczne nie przytłaczały. Drugi sezon zrobił nam odwołanie do przeszłości każdego bohatera. W pierwszym dostaliśmy jedynie historie Percy'iego i była ona o wiele lepsza oraz spójniejsza z całością podróży niż wspominanie przeszłości reszty towarzyszy w drugim sezonie. Odwiedziny z ojcem mogły być gdziekolwiek wrzucone, bo nic nie znaczyły, tak samo to wspominanie ucieczki bliźniaków, która prowadziła tylko i wyłącznie do podkreślenia już znajomej nam relacji między nimi oraz wstęp do relacji z ojcem. Dostaliśmy masę drobnych historii, które możnaby dowolnie łączyć w jakiekolwiek inne podróże, typowe zlecenia dla bohatera. Zrób to by zdobyć item. Mam wrażenie, że za dużo scenariusza RPG się wkradło, a powinno być więcej kunsztu filmowego w tym sezonie.

ocenił(a) serial na 9
torne

No ostatnie 2-3 odcinki zdecydowanie lepsze :)
Tylko nie bardzo wiem kim była ta babka na końcu? jakiś inny smok?
A ten "diabełek" w krainie bajek ?

marcin_lubojanski

Babka to 4 smok z chroma conclave. W pierwszym odcinku ziała kwasowym gazem. Diabełek póki co zagadka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones